A.P. Allecco "Unia" Kosztowy - strona nieoficjalna

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

Finał Finałów Deichmann 2015 w Wałbrzychu.

• autor: jac, 2015-06-29 21:51

Unia Kosztowy rocznik 2004 (jako Holandia Mysłowice)

12 drużyną w Polsce kategorii U11

w rozgrywkach Deichmann Mini Mistrzostwa 2015!

Na trzydniowy Finał Finałów do supernowoczesnego kompleksu sportowego w Wałbrzychu, zjechało 640 młodych piłkarzy w kategoriach U9 i U11 z całej Polski. Po rozegraniu 10 000 spotkań w eliminacjach miejskich, w których zagrało 15 000 zawodników i zawodniczek, już sam udział w takim wydarzeniu, dla wszystkich finalistów był zwycięstwem.

Nie tylko arena zmagań budziła podziw i radość występujących na niej małych piłkarzy. Cała oprawa i formuła turnieju, była przeprowadzona wzorowo. Ceremonia otwarcia turnieju wraz z losowaniem grup, niczym przed Mistrzostwami Świata! Wszyscy uczestnicy zebrani w hali sportowej, na żywo byli świadkami losowania. Byli "oficjele", były "koszyki" i były "kulki" z nazwami drużyn finałowych. Kapitalna ceremonia! :)

Nas najbardziej cieszyła możliwość gry z ekipami z różnych części kraju. Graliśmy z Wielopolską (Włochy Poznań), Pomorzem (Kolumbia Szczecin,Turcja Szczecin, Finlandia Gdynia), Dolnym Śląskiem (Anglia Wałbrzych, Niemcy Jelenia Góra) i Podkarpaciem (Chorwacja Tarnów). Pod nazwami państw kryły się uznane marki piłkarskie, min: Tarnovia Tarnów, Pogoń Szczecin czy Bałtyk Gdynia.

Walczyliśmy dzielnie, stawiając rywalom wysokie wymagania. Odnieśliśmy wszystkie możliwe rezultaty: przegrane, remis i zwycięstwa. Nieco sparaliżowała nas trema (co chyba zrozumiałe, to pierwsza impreza takiej rangi ;)) ale nie możemy się wstydzić występu na tym turnieju. Zaprezentowaliśmy solidny futbol (szczególnie z Bałtykiem Gdynia). Nasze mecze wzbudzały dużo emocji i były bardzo zacięte i (w większości) wyrównane. To mogło się podobać!

Ostatni nasz (tego rocznika) udział w tych rozgrywkach, traktuję jako duży sukces chłopaków. Wygrywając eliminacje w Mysłowicach, wyjazd na Finał Finałów traktowaliśmy jako nagrodę. Nie "spinaliśmy" się na wynik. Nie jechaliśmy jednak tylko na wycieczkę. Chcieliśmy pokazać, że prymat w naszym mieście, nie był przypadkowy. I to nam się udało! Z rezultatu końcowego, jakim jest czołówka w Finale Ogólnopolskim jesteśmy bardzo dumni! Dumni i szczęśliwi. Bo jak opisać poczucie, że jesteśmy jednymi z najlepszych jedenastolatków w kraju, spośród ponad 500 drużyn? :))

Holandia (Unia) Mysłowice (Kosztowy):
Franek Oberc, Bartek Trzop, Szymon Mrozik, Mateusz Domagała, Igor Konowalski, Kacper Richter, Kuba Augustin, Mikołaj Rabczak

Dopełnieniem naszej drużyny byli nasi wierni kibice - rodzice, którzy w mocnej ekipie stawili się w Wałbrzychu. W imieniu swoim i chłopaków, dziękuję za wspaniały doping i wsparcie. Dzięki!

Dziękuję również Darkowi Mrozikowi, za pomoc w "ogarnięciu" chłopaków podczas wyjazdu ;)

Wyniki, tabelki, rankingi na stronie:

autor: ~Darek 2015-06-30 09:53:38

avatar Jeżeli byłaby możliwość proszę o przesłanie zdjęć z turnieju w Wałbrzychu. Adres a_mrozik@wp.pl

autor: ~BART PAJOR 2015-06-30 21:06:33

avatar GRATULACJE CHLOPAKI

Autor: Treść:pozostało znaków:

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Młodzicy » I liga

Obóz Nowa Ruda - dzień VIII
Ładowanie...

pon.

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.