Ruch Chorzów - Unia Kosztowy

1 - 4 (1 - 2)

bramki dla Unii: Kudera 17', 20', Rabczak 49', Pukocz 55'

bramki dla Ruchu: Wach 22'

Mecze z taką marką jak Ruch Chorzów, zawsze wzbudzają sporo emocji. Tym razem było podobnie. Mobilizacja i nakreślenie zadań przed samym meczem przyniosło pozytywny skutek.

Wysoki presing i agresywny odbiór piłki począwszy od pierwszego gwizdka sędziego. Dzięki temu już w 1 min mogliśmy strzelić bramkę. Lewą stroną przedarł się Kamil Kudera i lewą nogą wyłożył do wchodzącego Pawła Pukocza, ale strzał świetnie wybronił bramkarz gospodarzy. Mamy przewagę i w 6min kolejna okazja, tym razem niecelny strzał Kamila. W środku pola dominujemy i mamy wiele sytuacji do zagrania piłki prostopadłej, ale niestety nie potrafimy dobrze tego wykorzystać (brak wbiegnięcia w wolną przestrzeń w odpowiednim czasie). Co się wlecze to nie uciecze. W 17' Miki Rabczak zagrywa fantastyczne prostopadłe podanie do Kamila, ten w sytuacji 1x1 z obrońcą łamie prawą nogą do środka i pewnie strzela. 3 minuty później już jest 0:2 dla nas. Podanie Kamila do Pawła, ten z zamieszaniu traci piłkę (podaje?). Kamil Kudera wykazał się świetnym instynktem i wbiegając z drugiej linii zagarnia piłkę i wykorzystuje sytuację sam na sam. Ruch nie zamierzał rezygnować i po indywidualnej akcji strzela bramkę chwilę później. Mecz się w tym czasie wyrównał, a Ruch miał dwa strzały po rzutach rożnych (brak krycia niestety).

II połowa rozpoczęła się od ataków Ruchu, który do przerwy przegrywał 1:2. Zabrakło asekuracji środkowych pomocników i przy strzale z pół dystansu świetną interwencją wykazał się Kuba Biecki, a przy dobitce uratował nas słupek. Mecz się wyrównał, a wręcz momentami przeważał Ruch. Im bliżej końca tym w szeregach przeciwnika coraz więcej miejsca z tyłu. Najpierw swoją szybkość na 10 metrach wykorzystuje Kamil Kudera i wychodzi sam na sam, ale kąt jest dosyć ostry, a na plecach obrońca. Natomiast już w 49' prowadzimy 1:3 kiedy indywidualną akcją popisał się Miki Rabczak. Od tego momentu mamy wiele sytuacji do kolejnych bramek. Po świetnym wejściu z drugiej linii sam na sam ma Kamil Kudera, ale strzał po długim rogu minimalnie mija słupek. Potem znów strzela Miki z przed pola karnego. Czasami nie widzimy lepiej ustawionych kolegów i brakuje zdecydowanej komunikacji, aby taką przewagę wykorzystać. Pod koniec meczu strzelamy jeszcze bramkę na 1:4 gdy świetnym dryblingiem na prawym skrzydle i dograniem piłki popisał się Mati Domagała, a sytuację sam na sam wykorzystał Paweł Pukocz. W ostatniej minucie mamy strzał lewą nogą Bartka Trzopa, minimalnie niecelny.

Podsumowując to cała drużyna zagrała dobry mecz. Cieszę się, że realizowaliśmy to jak chcemy grać. Budowanie ataku od bramki, szybkie wymiany podań i aktywność bez piłki. Dzięki powrotom do obrony i asekuracji przeciwnik miał utrudnione zadanie. Zobaczcie, że to co robimy na treningach, to czego się uczycie ma przełożenie na mecz. Oczywiście nie wszystko było idealnie, ale dążymy do perfekcji i dlatego na każdym treningu ciężko pracujemy. Gratuluję CAŁEJ drużynie dobrej gry :)

ps. Przepraszam za opóźnienie w relacji z meczu (awaria internetu)